Історія закладу освіти

У 2018-2019 навчальному році Балико-Щучинська школа починає свій 56-й рік функціонування. Але розвиток освіти села почався набагато раніше. Тож найбільш відомі сторінки історії закладу освіти.
В селі Б-Щучинка вперше була збудована церковно-приходська школа в 1882 році. В цій школі була одна класна кімната, а в другій половині-квартира для вчителя. Повним господарем у школі був піп: він навчав головним чином закону Божого, послуху церкві,він і карав за найменші провини. Всі три класи навчалися разом. Коли піп ішов із школи,уроки проводив учитель. Довгий час учителював син сільського попа Смозіцький Іван Костянтинович (з 1884року). У 1903році була збудована нова Міністерська школа, в якій було 4 класи. В цій школі до революції навчалися лише хлопці,а дівчата продовжували навчатись в церковно-приходській школі.
1913рік. У чотирьох класах школи, з обох сіл навчалися 62 учні. Вчителем у цей час був Тимофій Свиридович Борисов, який в одній класній кімнаті навчав усіх учнів.
1919рік.Після закінчення громадянської війни почалося нормальне мирне життя у селі. Велику виховну і культурно-масову роботу серед населення в цей період проводили учителі Андрій Юхимович Проценко і Яциневич Яків Михайлович.
Тяжким лихом для селян була нав'язана німецькими фашистами війна. В час війни був повністю зруйнований колгосп, а громадські будівлі спалені всі до одної, згоріла також школа,кооперація.
Лише в 1944 році відновила свою роботу школа, хоч і в пристосованих приміщеннях.
1950 рік. В Балико-Щучинській семирічній школі навчалося 263 учні, яких навчали 15 учителів. Десять років школа працювала в глинобитному приміщенні і в одній пристосованій (два класи) хаті. Врешті приміщення прийшло в аварійний стан і постало питання про побудову, дійсно,школи. Але не було ні коштів,ні будівельного матеріалу. В середині грудня депутат райради від округу зав. фінвідділом Слива О.С. на загальних зборах села Б-Щучинка заявив,що він може допомогти виділити для будівництва школи кошти в сумі сто тисяч карбованців. Так з власної ініціативи,без відповідної будівельної документації, по типовому проекту почалося будівництво школи. В будівництві приймали участь весь учительський,технічний і учнівський колективи,батьки учнів. Школа будувалась чотири роки і стала до роботи в 1962році. Працювала школа в одну зміну. Директором школи був Бідний Іван Йосипович,який працював на цій посаді з 1948року по 1975 рік. Згадує Бідний І.Й.: " Вчительський колектив школи і учні приймали активну участь в житті села. Допомагали колгоспу в обробітку цукрових буряків,під час жнив.
Більшість насаджень навколо села виконані силами учнів школи.
Всі роки в школі була добра успішність учнів. Працювали різні гуртки,кіноклуб. Спортивна площадка була обладнана власними силами. В школі працювали дві групи продовжного дня. Було налагоджене гаряче харчування учнів за власні кошти школи.
В 1965 році в роботі школи виникли немалі труднощі: через малокомплектність в школі були скорочені посада завуча, піонервожатої, частини техпрацівників ".
В школі на протязі більше 20 років склався працьовитий учительський колектив. За роботу частина вчителів були нагороджені грамотами, а директор школи Бідний Іван Йосипович нагороджений значком "Відмінник народної освіти.
З 1 вересня 1975 року директором школи став Говоруха Борис Федорович і пропрацював на цій посаді до 30 серпня 1984 року. За цей час в школі були створені всі умови для навчання,розвитку і відпочинку учнів. Але не вистачало спортивного залу. Кабінет фізичний і хімічний існували окремо і в них навчання проводилось тільки з уроків фізики та хімії.
Меблів було досить мало. Але учительський колектив добросовісно виконував поставлені перед ним завдання.
30 серпня 1984 року на посаду директора було призначено Кузнецова Юрія Павловича.

Повен сил, енергії, задумів, очолюючи молодий за віковим складом педагогічний колектив, який складався з 12 вчителів, відчуваючи розуміння і підтримку колег, Юрій Павлович почав втілювати в життя свої мрії і бачення школи 90-х років. Школа почала оновлюватись: класи і кабінети були забезпечені відповідною матеріальною базою. По- новому були оформлені як кабінети так і коридори. Естетично був переоформлений вестибюль школи, стадіон, а шкільне подвір'я, заквітчане клумбами, милувало око. Навчально-виховний проце в школі був поставлений на належному рівні. Неодноразово школа за рейтингом року серед шкіл І-ІІ ступенів в районі займала І та ІІ місця, отримуючи нагороди. Молодий завзятий педагогічний колектив приймав участь у районних конкурсах, спортивних змаганнях, показуючи хороші результати. Юрій Павлович виявив себе кваліфікованим спеціалістом, здібним організатором, принциповим і вимогливим керівником. Висока вимогливість поєднувалась з глибокою компетентністю, доброзичливістю, щирою підтримкою. Неодноразово Юрій Павлович нагороджувався грамотами районного відділу освіти та обласного управління освіти, нагороджений значком "Відмінник народної освіти".
Та поряд із Юрійом Павловичом з 1 вересня 1987 року працювала завучом Налісна Надія Іванівна, яка жила школою . Скільки щирої праці було вкладено в навчальний заклад, щоб став він храмом науки, щоб учні і вчителі почувались в ньому затишно і впевнено. А робота завуча в школі - як деригента в оркестрі: які ноти вибереш, як виконавців настроїш- таку мелодію й матимеш. Тому наша школа працювала злагоджено, чітко , в постійній гармонії. Але 1 вересня 2007року Кузнецов Юрій Павлович, через хворобу, перейшов з посади директора школи на посаду вчителя історії. З 1 вересня 2007 року з посади заступника директора з навчально-виховної роботи Налісна Надія Іванівна була переведена на посаду директора школи . Трудовий і життєвий шлях Надії Іванівни - приклад наслідування. Після закінчення педагогічного училища, а згодом і педагогічного інституту Вона пов'язала свою трудову діяльність з освітою. Почала з посади вчителя - і виросла до керівника навчального закладу. Маючи педагогічний стаж 42 роки, з них 39років пропрацювала в Балико-Щучинській школі. Чесна, добросовісна, принципова, старанна, доброзичлива у ставленні до людей, їхніх потреб і запитів Надія Іванівна робить все, щоб створити в школі затишок, тепло, комфорт як для учнів так і для вчителів. Працює Вона разом з педагогічним колективом для задоволення вимог сьогодення .Повага і вдячність від учнів, батьків та колег надихає як її так і педагогічний колектив на нові починання, досягнення. Педагогічний колектив школи працює над вихованням творчої,національно свідомої і всебічно розвиненої особистості. Передбачає створення умов для здобуття глибоких і міцних знань,оволодіння способами застосування цих знань у конкретних ситуаціях,набуття досвіду творчості.
У 2015- 16 навчальному році спортсмени школи під вмілим керівництвом учителя фізичної культури Сутягіна Івана Юрійовича зайняли ІІІ місце в районі серед шкіл І-ІІ ступенів. Третє місце в області зайняв Москаленко Давид (вчитель Налісна Н.І.)
У 2016-17 навчальному році шкільна спортивна команда в зайняла ІІ місце в районі.
У 2017-18 навчальному році шкільна спортивна команда зайняла І місце в районі.
Учні школи зайняли у районних олімпіадах з базових дисциплін:

1місце з математики 8клас (Москаленко Аніта)
2місце з фізики 7клас (Гриб Денис)
3 місце з біології і хімії 9клас ( Кулага Олександра)
3місце з історії 8 клас (Москаленко Аніта)


Активну участь приймали учні і в районних конкурсах. Маємо результати:
2 місце у конкурсі малюнків "Твоє майбутнє в твоїх руках" -8клас Рогачова Софія

У арт-фесті "Майстерність рук-майстерність серця"-
1місце в номінації "Народна вишивка" (Талах Каріна-4клас, керівник Божко Н.П.),
2місце у цій же номінації зайняла Палієнко Наталія (9клас)
2 місце у номінації "Робота з природним матеріалом" зайняла колективна робота учасників гуртка "Умілі руки" керівник Боцвін Т.В.

3 місце зайняла учнівська команда у білдінг-квесті, прсвяченому Дню вишиванки.
У 2017-18 навчальному році школу закінчили 8 учнів. Всі учні продовжують навчання у:

-Ржищівському будівельному технікумі-1

- Ржищівському індустріально-педагогічному коледжі-5

-Ржищівському педагогічному коледжі-1
В числі кращих випускників школи є відомі нині в Украіні люди:
Любич Іван Йосипович - професор Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка.
Макаренко Сергій Миколайович -кандидат сільськогосподарських наук.
Скомаровський Вадим Петрович -письменник.
Задорожний Богдан Валентинович - художник.
Сердюченко Борис Степанович -бувший директор Ржищівського будівельного технікуму.
Кiлькiсть переглядiв: 144

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.