Історія закладу освіти

У 2023- 2024 навчальному році Балико-Щучинська філія ропочинає свій 61-й рік функціонування. У 2021-2022 навчальному році Балико-Щучинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів реорганізована у Балико-Щучинську філію ОЗО "Ржищівська гімназія "Гармонія".

Але розвиток освіти села почався набагато раніше. Тож найбільш відомі сторінки історії закладу освіти.
В селі Б-Щучинка вперше була збудована церковно-приходська школа в 1882 році. В цій школі була одна класна кімната, а в другій половині-квартира для вчителя. Повним господарем у школі був піп: він навчав головним чином закону Божого, послуху церкві,він і карав за найменші провини. Всі три класи навчалися разом. Коли піп ішов із школи,уроки проводив учитель. Довгий час учителював син сільського попа Смозіцький Іван Костянтинович (з 1884року). У 1903році була збудована нова Міністерська школа, в якій було 4 класи. В цій школі до революції навчалися лише хлопці,а дівчата продовжували навчатись в церковно-приходській школі.
1913рік. У чотирьох класах школи, з обох сіл навчалися 62 учні. Вчителем у цей час був Тимофій Свиридович Борисов, який в одній класній кімнаті навчав усіх учнів.
1919рік.Після закінчення громадянської війни почалося нормальне мирне життя у селі. Велику виховну і культурно-масову роботу серед населення в цей період проводили учителі Андрій Юхимович Проценко і Яциневич Яків Михайлович.
Тяжким лихом для селян була нав'язана німецькими фашистами війна. В час війни був повністю зруйнований колгосп, а громадські будівлі спалені всі до одної, згоріла також школа,кооперація.
Лише в 1944 році відновила свою роботу школа, хоч і в пристосованих приміщеннях.
1950 рік. В Балико-Щучинській семирічній школі навчалося 263 учні, яких навчали 15 учителів. Десять років школа працювала в глинобитному приміщенні і в одній пристосованій (два класи) хаті. Врешті приміщення прийшло в аварійний стан і постало питання про побудову, дійсно,школи. Але не було ні коштів,ні будівельного матеріалу. В середині грудня депутат райради від округу зав. фінвідділом Слива О.С. на загальних зборах села Б-Щучинка заявив,що він може допомогти виділити для будівництва школи кошти в сумі сто тисяч карбованців. Так з власної ініціативи,без відповідної будівельної документації, по типовому проекту почалося будівництво школи. В будівництві приймали участь весь учительський,технічний і учнівський колективи,батьки учнів. Школа будувалась чотири роки і стала до роботи в 1962році. Працювала школа в одну зміну. Директором школи був Бідний Іван Йосипович,який працював на цій посаді з 1948року по 1975 рік. Згадує Бідний І.Й.: " Вчительський колектив школи і учні приймали активну участь в житті села. Допомагали колгоспу в обробітку цукрових буряків,під час жнив.
Більшість насаджень навколо села виконані силами учнів школи.
Всі роки в школі була добра успішність учнів. Працювали різні гуртки,кіноклуб. Спортивна площадка була обладнана власними силами. В школі працювали дві групи продовжного дня. Було налагоджене гаряче харчування учнів за власні кошти школи.
В 1965 році в роботі школи виникли немалі труднощі: через малокомплектність в школі були скорочені посада завуча, піонервожатої, частини техпрацівників ".
В школі на протязі більше 20 років склався працьовитий учительський колектив. За роботу частина вчителів були нагороджені грамотами, а директор школи Бідний Іван Йосипович нагороджений значком "Відмінник народної освіти.
З 1 вересня 1975 року директором школи став Говоруха Борис Федорович і пропрацював на цій посаді до 30 серпня 1984 року. За цей час в школі були створені всі умови для навчання,розвитку і відпочинку учнів. Але не вистачало спортивного залу. Кабінет фізичний і хімічний існували окремо і в них навчання проводилось тільки з уроків фізики та хімії.
Меблів було досить мало. Але учительський колектив добросовісно виконував поставлені перед ним завдання.
30 серпня 1984 року на посаду директора було призначено Кузнецова Юрія Павловича.

Повен сил, енергії, задумів, очолюючи молодий за віковим складом педагогічний колектив, який складався з 12 вчителів, відчуваючи розуміння і підтримку колег, Юрій Павлович почав втілювати в життя свої мрії і бачення школи 90-х років. Школа почала оновлюватись: класи і кабінети були забезпечені відповідною матеріальною базою. По- новому були оформлені як кабінети так і коридори. Естетично був переоформлений вестибюль школи, стадіон, а шкільне подвір'я, заквітчане клумбами, милувало око. Навчально-виховний проце в школі був поставлений на належному рівні. Неодноразово школа за рейтингом року серед шкіл І-ІІ ступенів в районі займала І та ІІ місця, отримуючи нагороди. Молодий завзятий педагогічний колектив приймав участь у районних конкурсах, спортивних змаганнях, показуючи хороші результати. Юрій Павлович виявив себе кваліфікованим спеціалістом, здібним організатором, принциповим і вимогливим керівником. Висока вимогливість поєднувалась з глибокою компетентністю, доброзичливістю, щирою підтримкою. Неодноразово Юрій Павлович нагороджувався грамотами районного відділу освіти та обласного управління освіти, нагороджений значком "Відмінник народної освіти".
Та поряд із Юрійом Павловичом з 1 вересня 1987 року працювала завучом Налісна Надія Іванівна, яка жила школою . Скільки щирої праці було вкладено в навчальний заклад, щоб став він храмом науки, щоб учні і вчителі почувались в ньому затишно і впевнено. А робота завуча в школі - як деригента в оркестрі: які ноти вибереш, як виконавців настроїш- таку мелодію й матимеш. Тому наша школа працювала злагоджено, чітко , в постійній гармонії. Але 1 вересня 2007року Кузнецов Юрій Павлович, через хворобу, перейшов з посади директора школи на посаду вчителя історії. З 1 вересня 2007 року з посади заступника директора з навчально-виховної роботи Налісна Надія Іванівна була переведена на посаду директора школи . Трудовий і життєвий шлях Надії Іванівни - приклад наслідування. Після закінчення педагогічного училища, а згодом і педагогічного інституту Вона пов'язала свою трудову діяльність з освітою. Почала з посади вчителя - і виросла до керівника навчального закладу. Маючи педагогічний стаж 42 роки, з них 39років пропрацювала в Балико-Щучинській школі. Чесна, добросовісна, принципова, старанна, доброзичлива у ставленні до людей, їхніх потреб і запитів Надія Іванівна робить все, щоб створити в школі затишок, тепло, комфорт як для учнів так і для вчителів. Працює Вона разом з педагогічним колективом для задоволення вимог сьогодення .Повага і вдячність від учнів, батьків та колег надихає як її так і педагогічний колектив на нові починання, досягнення. Педагогічний колектив школи працює над вихованням творчої,національно свідомої і всебічно розвиненої особистості. Передбачає створення умов для здобуття глибоких і міцних знань,оволодіння способами застосування цих знань у конкретних ситуаціях,набуття досвіду творчості.
У 2015- 16 навчальному році спортсмени школи під вмілим керівництвом учителя фізичної культури Сутягіна Івана Юрійовича зайняли ІІІ місце в районі серед шкіл І-ІІ ступенів. Третє місце в області зайняв Москаленко Давид (вчитель Налісна Н.І.)
У 2016-17 навчальному році шкільна спортивна команда в зайняла ІІ місце в районі.
У 2017-18 навчальному році шкільна спортивна команда зайняла І місце в районі.
Учні школи зайняли у районних олімпіадах з базових дисциплін:

1місце з математики 8клас (Москаленко Аніта)
2місце з фізики 7клас (Гриб Денис)
3 місце з біології і хімії 9клас ( Кулага Олександра)
3місце з історії 8 клас (Москаленко Аніта)


Активну участь приймали учні і в районних конкурсах. Маємо результати:
2 місце у конкурсі малюнків "Твоє майбутнє в твоїх руках" -8клас Рогачова Софія

У арт-фесті "Майстерність рук-майстерність серця"-
1місце в номінації "Народна вишивка" (Талах Каріна-4клас, керівник Божко Н.П.),
2місце у цій же номінації зайняла Палієнко Наталія (9клас)
2 місце у номінації "Робота з природним матеріалом" зайняла колективна робота учасників гуртка "Умілі руки" керівник Боцвін Т.В.

3 місце зайняла учнівська команда у білдінг-квесті, прсвяченому Дню вишиванки.
У 2017-18 навчальному році школу закінчили 8 учнів. Всі учні продовжують навчання у:

-Ржищівському будівельному технікумі-1

- Ржищівському індустріально-педагогічному коледжі-5

-Ржищівському педагогічному коледжі-1
У 2018-2019 навчальному році учні школи у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базорвих дисциплін зайняли І місце з геогафії, ІІІ місце з історії, УІІІ місце з англійської мови Москаленко Аніта(9клас); УІІІ місце з хімії - Гриб Денис (8клас); УІІІ місце з біології Куліков Богдан (8клас). Учні школи отримали перемоги і в спортивних змаганнях: І місце в легкоатлетичному кросі до Дня фізкультурника, І місце з футболу. Учні школи прийняли участь у конкурсах малюнків "Твоє майбутнє в твоїх руках", "Краєвиди Ржищівської громади" за що отримали нагороди та призи. У конкурсі "Об'єднаймося, брати мої" з номінації "історія" учні школи теж прийняли участь, а робота відправлена на ІІ етап . У конкурсі поробок до Дня Валентина учні школи зайняли два перші місця. У 2018-19навчальному році школу закінчили 6 учнів закінчили школу. Всі випускники продовжують навчання: у коледжах-3; у технікумах-2; у ліцеї-1 .

У 2019-2020 навчальному році учні школи приймали участь
в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів і посіли призові місця, а саме:
І місце з географії здобув Гриб Денис (9 клас),
І місце з інформаційних технологій здобув Гриб Денис (9 клас),
І місце з математики здобули Гриб Денис (9 клас), Кубіцька Анастасія (7 клас),
ІІІ місце з правознавства здобув Гриб Денис (9 клас),
ІІІ місце з української мови здобула Габельченко Софія (8 клас),
ІІ місце з географії здобула Габельченко Софія (8 клас),
ІІІ місце з фізики здобула Габельченко Софія (8 клас),
ІУ місце з математики здобула Габельченко Софія (8 клас),
ІІІ місце з біології здобула Дудченко Маргарита (9 клас),
ІІ місце з біології здобула Погребна Марина (8 клас),
ІІІ місце з хімії здобула Погребна Марина (8 клас),
ІІІ місце з хімії здобула Гавриленко Вікторія(7 клас),
ІУ місце з англійської мови здобув Куліков Богдан (9 клас).
Кубіцька Анастасія та Гриб Денис прийняли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з базових дисциплін з математики.
У онлайн-олімпіадах прийняли участь 8 учнів школи.
Здобувачі освіти брали участь у конкурсах, які проводились протягом навчального року :
ІІ місце в II етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Гавриленко Вікторія 7 клас , вчитель Матвійчук О.М.);
І місце на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика (Кубіцька Анастасія 7 клас, вчитель Матвійчук О.М.);
9 учнів з 2,4 та 5 класів прийнли участь у Всеукраїнському Математичному конкурсі «Кенгуру»;
у конкурсі з образотворчого мистецтва «Краєвиди Ржищівської ОТГ» прийняло участь 7 учасників. Всі вони отримали солодкі призи. Габельченко Софія зайняла ІІІ місце серед учнів 8 – 9 класів, учениця 7 класу Кубіцька Анастасія – здобула приз глядацьких симпатій;
у конкурсі «Охорона праці – очима дітей»- прийняло участь 3 учні.
у конкурсі «Стежками каменяра» - прийняло участь двоє дітей.
у конкурсі «Об’єднаймося, брати мої», в номінації «Історія і Державотворення» прийняла участь учениця 8 класу Габельченко Софія та вчитель історії Жлуктенко Наталія Василівна;
троє учнів 2, 4 та 5 класів прийняли участь у конкурсі «Української казки».
Під час карантину наші вчителі та учні прийняли участь у конкурсах до Великоднього свята, до Дня Перемоги, Дня матері та Дня вишиванки.
Кубіцька К.Ю. разом з третьокласниками, Талах Є.А. разом з учнями старших класів прийняли участь в акції «Дякуємо лікарям!»
2020-2021 навчальний рік. Протягом навчального року школа більше двох місяців перебувала на карантині в зв'язку з коронавірусною інфекцією (COVID-19). Відмінені були Всеукраїнські олімпіади з базових дисциплін, масові заходи, конкурси. Учні під час карантину навчались дистанційно.
У онлайн-олімпіадах прийняли участь 12 учнів школи.
Здобувачі освіти брали участь у конкурсах, які проводились протягом навчального року :
9 учнів з 2,4 та 5 класів прийняли участь у Всеукраїнському Математичному конкурсі «Кенгуру»;
у конкурсі з образотворчого мистецтва «Краєвиди Ржищівської ОТГ» прийняло участь 18 учасників. Всі вони отримали солодкі призи.
у конкурсі «Охорона праці – очима дітей»- прийняло участь 3 учні.
у конкурсі «Об’єднаймося, брати мої», в номінації «Історія і Державотворення» прийняла участь 1 учень;
Здобувачі освіти школи беруть участь у різних спортивних змаганнях, але через карантинні обмеження міські спортивні змагання між школами не проводились.
2021-2022 навчальний рік. Рік, коли тривалий час учні заклад перебував у карантині, а навчання здійснювалось дистанційно. 22 лютого 2022 року учні вийшли на очне навчання. Але 24 лютого російські війська напали на нашу країну. Почалася війна. І знову дистанційне навчання в час, коли вимикали світло, зникав інтернет, але заклад працював.
Учні приймали участь у Всеукраїнських олімпіадаз з базових дисциплін і отримували призові місця.
В другому етапі учні школи зайняли призові місця з таких предметів:
І місце з біології - Заблоцька Анна

І місце з географії -Кубіцька Анастасія
І місце з фізики-Кубіцька Анастасія
ІІ місце з історії -Заблоцька Анна
ІІ місце з інформаційних технологій-Кубіцька Анастасія
ІІІ місце з англійської мови- Заблоцька Анна
ІІІ місце з хімії -Кубіцька Анастасія
ІІІ місце з правознавства- Кубіцька Анастасія
Учні приймали участь у конкурсі ім. Т.Г. Шевченка. Марченко Інна зайняла ІІІ місце.
У конкурсі ім. П.Яцика Кубіцька анастасія зайняла ІІ місце.
Приймали учні участь і в заходах ТГ.
Участь у Дні фізкультурника,у конкурі "Краєвиди Ржищівської громади", шаховому турнірі.
Школу закінчили 8 випускників, решта учнів переведено до наступних класів.

Військовий стан продовжкється.
2022-2023 навчальний рік. Військовий час. Школа не має укриття. Знову дистанційне навчання, яке тривало до 20 березня 2023 року.
Учні приймають участь в конкурсах олімпіадах.
Так у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади учні закладу взяли участь і отримали такі результати: "Моя країна-Україна" участь взяли -21 учень
ІІ місце з біології -Талах Каріна;
ІІІ місце з біології- Редька Ярослава;
ІІІ місцез історії - Талах Каріна, Редька Ярослава;
ІІІ місце з математики Талах Каріна, Редька Ярослава.
Брали учні участь і в конкурсах:
"Краєвиди Ржищівської громади"-Добровенко Єгор, Таргоній Кіра, Талах Каріна;

У ХІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г.Шевченка Вальченко Анна зайняла ІУ місце в ІІ етапі конкурсу.
У Всеукраїнському конкурсі "Моя країна -Україна" прийняли участь 21 учень. З них І місце отримали 6учн, 2 місце-8учнів. В цьому ж конкурсі прийняли участь і 8 учителів, зайнявши перші місця.
Прийняли учні школи участь в акції "Книжкова естафета" ( 1 клас) та в акції ДСЯО "Яким я бачу майбутнє України після Перемоги".Участь прийняли Таргоній Кіра, Добровенко Єгор, Стріжекозін Ілля,Кравченко Анастасія, Гаврилко Вікторія, Дудко Владислав".
Закінчили навчання в школі 5 учнів. 38 учнів переведені до наступного класу. 4 учні навчалися за кордоном.

Заклад Балико-Щучинська філія ОЗО «Ржищівська гімназія «Гармонія»

Дата Захід Участь Результат Примітка
31.10.2022 Інтернет-олімпіада з географії 1 -
11.11-04.12.2022 ІІІ Всеукраїнський відкритий марафон з української мови 5 ІІІм.-3
27.12-21.01.2022 Всеукраїнський фотоконкурс «Україна-це ми» 1 -
20.12-20.01 Всеукраїнський конкурс «Моя країна-Україна 14 Ім.-6 ІІм.-8
23.01-22.02 Обласна акція «Яким я бачу майбутнє України після Перемоги» 7 - малюнки
22.01-01.04 Обласний дитячий літературний духовно-патріотичний конкурс «Вірю в нашу святу Перемогу» 1 Позаконкурсом (9років)
17.02-22.02 Обласна вікторина «Українці - про мову яскраву, дзвінку і чудову» 5 ІІІм.-3
03.04-12.05 Всеукраїнський проєкт «Мішечок» 35
15.04-31.04 ХУІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Моє право: разом до Перемоги» 6
05.05-30.08 Пошуково-дослідницька експедиція «Нескорена Україна. Проєкт «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму» 1 зареєстрована
Лютий-травень Онлайн-олімпіада «Всеосвіта. Весна-2023» 21 1м.-1 ІІм.-6 ІІІм.-3 Сертифікати-11

В числі кращих випускників школи є відомі нині в Украіні люди:

Любич Іван Йосипович - професор Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка.
Макаренко Сергій Миколайович -кандидат сільськогосподарських наук.
Скомаровський Вадим Петрович -письменник.
Задорожний Богдан Валентинович - художник.
Сердюченко Борис Степанович -бувший директор Ржищівського будівельного технікуму.
Кiлькiсть переглядiв: 722

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.